Dodatek specjalny
WP Dodatek specjalny Partner wydania
Partner wydania
Modne jest dbanie o siebie. Wizyty w spa, wellness, specjalne zabiegi, ale przede wszystkim modne diety i generalnie zmiany żywieniowych oraz życiowych przyzwyczajeń. Ale czy to wszystko? Czy może coś w swoim codziennym życiu notorycznie pomijamy?

Coraz trudniej przyznać się przed znajomymi, że jada się obfite posiłki złożone z tłustego czerwonego mięsa, sterty ziemniaków, codziennie jakiś fast food i masę słodyczy. Popularna staje się dieta wegetariańska czy wegańska, organiczne warzywa, rozmaite suplementy – wszystko po to, by żyć bardziej komfortowo, dbając o własne ciało, nie zakwaszając go, wystawiając się tym samym np. na ryzyko rozwoju nowotworu.

Jednocześnie modne jak nigdy jest uprawianie sportów i dbanie o otaczające nas środowisko, choćby poprzez segregację śmieci. Powoli coraz bardziej przejmujemy się losem zwierząt, segregowaniem odpadów i... zaczynamy zwracać uwagę na emisję spalin. Najwyższy czas – Ziemia jest jedna i jak dotąd nie można się z niej wyprowadzić na jakąś inną planetę.

No właśnie, ludzkość musi przestać zachowywać się niczym prymitywne plemię wyjadające wszystkie dostępne zasoby dżungli i przenoszące się, po ich wyczerpaniu, gdzieś indziej, pozostawiając jedynie spaloną ziemię.

CHROŃ ZIEMIĘ

Wielu producentów samochodów ma obecnie poważne problemy, związane z wprowadzeniem nowych norm emisji spalin dla samochodów osobowych – tak zwanego standardu WLTP. Niektórzy muszą nawet na jakiś czas przerwać produkcję swoich samochodów, albo oferować wielkie limuzyny tylko z jednym, małym, czterocylindrowym silnikiem.

Takich kłopotów nie ma Lexus, którego najnowszy model ES oferowany jest także jako hybryda czwartej generacji, czyli samochód z połączonym napędem spalinowym i elektrycznym, samodzielnie ładujący własne akumulatory. W warunkach miejskich korzystający często z napędu czysto elektrycznego.

Nowy Lexus nie natrafi także na żadne ograniczenia ruchu w tych miastach Europy, które dążą do redukcji smogu – spełnia bowiem najostrzejsze normy. Jeśli nie będziemy dbać o powietrze, którym oddychamy, to co zostawimy na Ziemi naszym potomkom? Model ES pozwala swobodnie korzystać z dobrodziejstw nowoczesnego automobilizmu bez poczucia winy. Jeżdżąc nowoczesnym samochodem, zgodnym z normami emisji spalin WLTP, zwyczajnie przynosimy ulgę obciążonemu ponad miarę środowisku naturalnemu.

Co ważne, baterie jego układu hybrydowego objęte są nawet 10-letnią gwarancją i mogą być w całości poddawane recyclingowi! Ponadto – w przeciwieństwie do tych montowanych w autach elektrycznych, ładowanych z gniazdka – zawierają bardzo mało metali rzadkich czy ciężkich. Co więcej, najczęściej są to zestawy niklowo-metalowo-wodorkowe, których produkcja jest mniej uciążliwa dla środowiska.

Źródło: materiał partnera

CHROŃ SIEBIE

Zmiana przyzwyczajeń żywieniowych i świadoma ochrona środowiska to nie wszystko: nowy Lexus ułatwia nam także troskę o bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin. Nie tylko szczyci się wszelkimi współczesnymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa biernego i czynnego, ale dodaje kilka nowości, które sprawią, że zmniejszymy ryzyko związane z przebywaniem na drogach.

Jednym z nich jest rekordowy w swoim rozmiarze (12 cali) wyświetlacz typu HUD, czyli tzw. przezierny, podobny do stosowanych w samolotach bojowych. Pozwala on na odczyt ważnych danych, w tym prędkości jazdy, bez odrywania wzroku od drogi. Oczy nie muszą się stale dostosowywać do obserwacji przedmiotów w zmiennej odległości, zatem widzimy więcej i jedziemy bezpieczniej.

Ponadto Lexus ES jest dostępny z najnowszym pakietem bezpieczeństwa Lexus Safety System + (standardowo we wszystkich wariantach). Zawiera on takie elementy jak: system ostrzegający przed kolizją, który w razie czego sam potrafi zahamować, system ostrzegający kierowcę przed niezamierzonym opuszczeniem pasa ruchu z funkcją korekty trajektorii jazdy, oraz aktywny tempomat i system kontroli martwego pola, czyli wszystkiego, czego nie zobaczymy w lusterkach.

Lexus Safety System +2 (dostępny w wyższych wersjach wyposażenia) udostępnia nowe możliwości — wykrywanie pieszych w nocy oraz wykrywanie rowerzystów podczas jazdy w dzień. Można do tego auta zamówić także adaptacyjne światła diodowe nowej generacji, które samoczynnie zmieniając kształt snopu światła, skuteczniej oświetlają drogę, nie oślepiając zarazem kierowców aut nadjeżdżających z przeciwka.

Dzięki innowacjom i technicznej perfekcji Lexusa ES możemy lepiej zadbać o siebie i naszych bliskich, nie zapominając oczywiście o segregowaniu śmieci, rezygnacji z nadmiernego używania jednorazowego plastiku, zdrowym odżywianiu i zdrowym trybie życia!